חדשות ומאמרים

כיצד ניתן ליישם כספת וירטואלית לאבטחת מיילים, קישורים, סיסמאות משתמש או זהויות?

אבי נגר, מנכ"ל סקיורנט מקבוצת אמן


תחת נוף איומי אבטחת המידע והסייבר הקיימים בימינו, ארגונים מחפשים דרכים חדשות כל הזמן לאבטח את הנתונים הארגוניים ואת המידע המסווג שלהם. אחת מהדרכים הנפוצות והבטוחות ביותר הינה באמצעות תשתית כספות וירטואליות. המאמר הקרוב בוחן את פתרון הכספות של CyberArk אשר נחשב לפתרון מוביל בשוק בתחום הכספות הווירטואליות.

תשתית וירטואלית
הפלטפורמה של CyberArk היא למעשה כספת וירטואלית שיכולה להחזיק בתוכה תוכן, לשמור עליו ברמה ספציפית וירטואלית או לשתף אותו עם גורמים בתוך הארגון ומחוצה לו. הכספות מאבטחות את המידע תחת כללי אבטחה הדוקים מאוד יחד עם גישה מאובטחת בממשקים מגוונים, כך מאפשרים לבנות אפליקציות שונות על גבי הפלטפורמה של CyberArk.
פתרון הכספות של CyberArk הוא במהותו פתרון תשתית. הכספת הווירטואלית מציעה תשתית בטוחה לאחסון המידע והעברתו בין הגורמים השונים. בעזרת תשתית CyberArk ניתן לבנות יישומים שונים המתבססים על קביעת כללים להעברת הנתונים, שימוש פרטני או קבוצתי של משתמשים בכספת ובניית תהליכים אוטומטיים אל מול מערכות ממוחשבות פנים ארגוניות.
במקביל לרכיבי הכספות הווירטואליות, קיימת חבילת פיתוח בעזרתה ניתן לשלב תהליכים ארגוניים, ליצור ממשק למערכות מידע ונתונים וליצור תהליכים משולבים ואוטומטיים. על בסיס תשתית המוצר ויכולת התאמתו לתהליכים ארגוניים, בשנים האחרונות, ניתן לראות עלייה בשימוש בתשתית הכספות הוירטואליות כסטדנרט לא-רשמי של העברת נתונים בין גופים ממשלתיים, פיננסיים ואחד האמצעים המאובטחים בזירות מסחר אלקטרוניות.

read moreלפרטים נוספים